Na tomto blogu jsou vítání všichni slušní človíčkové, kteří tu jsou pro kladné
účely. :) Spameři odchod.

V zápalu lásky 13

13. listopadu 2010 v 11:38 | nickly |  V zápalu lásky
pokráčko

"Jacku!" vykřil Daniel, jakmile uviděl O'Neilla v šatlavě. Bylo mu hned jasné, kdo to je. Věděl, že by Sam nikdy goaulda za ruku nedržela. Ikdyž......pro jejich záchranu by udělala všechno.

"Danieli, Teal'cu!" usmál se. Najednou se ale zarazil. Jeho oči zpozorovaly neznámou osobu, hned vedle Teal'ca. Sam jeho obavu vycítila. "Ehm...Jacku, tohle je...." měla na jazyku říci "přítel" ale včas si to rozmyslela. Za prvé, Jackovi by se mohlo přitížit a nevědomky by předal kontrolu Arhosovi, který by je okamžitě zabil a za druhé, její přítel to už přece není.

Začala znova a krátce :"tohle je Will." Jack se na ni s podivem podíval. Nebývá zvykem, že by Sam Carterová ukončila tak rychle větu. Věděl, že se za tím skrývá něco jiného. Ale jak už jednou Samantha řekla, teď je prioritou dostat se do SGC.

"pane? Můžete mi říct, co máte v plánu?" zeptal se jeden jaffa. A sakra...vůbec jsem nepomyslela na strážce pomyslela si Samantha.

Jack ale zareagoval správně. "Jaffo!" vykřikl. "Právě jste mi překazil plán na jejich výslech, který by zaručeně fungoval. Okamžitě běžte do mé komnaty. Až přijdu, budete nemilosrdně potrestán! A vůbec. Všichni vypadněte!" zakřičel. Dotyčný voják zavelel odchod a bojácně odešel ze žaláře pryč.

"Máte někdo klíče?" zeptala se Sam. "Musíme pohnout, než jim to začne být divné a dojde jim, že jsme Arhose podvedli.
Jack přikývl. Rychle vyndal z kapsy svazek klíčů, které jako jejich vůdce pochopitelně měl.
"Tady, tohle je ten klíč" řekl a odemkl železná vrata. Jakmile mohl k Teal'covi a Dannymu, obejmul je. Byl tak šťastný, že už je zase mezi svými. Poplácal je po zádech a pustil je. Když kolem něj procházel Will, jen se ho zeptal, jestli je taky voják z SGC.

"Ne pane, nejsem. A to vám může být jedno!" nesnášenlivě odvětil. Viděl v Jackovi ohromného soka. Proto se nemínil chovat k němu přívětivě. Na druhou stranu, soka nejspíš musel vidět I v Dannym a T. protože se k nim choval podobně.

"No tak to sakra nemusí mi být jedno!" vykřikl překvapeně. Takovéhle chování na sebevražedné misi ještě neviděl. "Moji jaffové, jsou sakra chytří! Brzo pochopí, co se tu děje a půjdou po nás, takže mi laskavě odpovězte!"

"Ne. Jsem polda." odpověděl. Jack se podíval na Sam s otázkou v očích, která jasně značila:Co tu dělá? Sam jen pokynula hlavou, na znamení, že tohle se vyřeší potom. Teď musí jít.

"jo, jdeme!" zavelil a dal se do běhu z paláce ven. Nezapomněl mu ještě připomenout, že na něj nebudou čekat, takže sebou bude muset pospíšit.

Nasadili obrovskou rychlost. Ale I ta nebyla dostačující. Jakmile vyběhli z paláce, slyšeli, že už se jaffové domlouvají na stráži u brány. 
aa


"Carterová, musíme z lesa, tady se nedá běhat rychleji!" křikl
"Pane, to nejde. Tenhle les je strašně veliký. Než bychom doběhli na louku, zabralo by nám to pět minut navíc!" udýchaně křikla.

"Já..já už nemůžu!" vzdych Williams
"Nekecej a dělej! Za námi se valí hromada vojáků, kterým je jasný, že jsme podvedli Arhose. Zkus se zastavit a zabijí tě!"
"Vy tu nevelíte, tak do čeho se montujete!" křikl na Jacka.
"Willsi! To už vážně přeháníš! Tohle nech laskavě na mně! Jack je nejlepší velitel, kterého znám. Bude si dělat co chce, rozumíš?" vykřikla už takhle pěnící Sam, která ho už měla plné zuby. Daniel není voják, ani policista a je o deset metrů před ním. On jako trénovaný chlap, by se měl držet přinejhorším vedle něho.

"Jo, a taky dobrej milenec že jo?" brblal
Jack se zastavil a doběhl k němu. " Čeho je moc, toho je příliš!" Chytnul Willa začal s ním lomcovat. "Stádo jaffů, jsou asi dvě minuty za námi. Jestli se budeš zdržovat nějakejma kecama, tak je po nás všech!"pustil ho. Tentokrát už se rozhodl ignorovat ho. Nepřivede kvůli němu svůj bývalý tým do nebezpečí. A ještě k tomu těhotnou Sam!
aa


Po zbytek cesty Will mlčel. Možná, že si neuvědomoval, jak kruté je týrání hadů. Každopádně chtěl domů. A nechat si Samanthu pro sebe. Byl si jistý, že kdyby se nedostal na Zem, zůstala by s O'Neillem. A to nemohl připustit. Tušil však, že už má vyhráno. Sic udýchaný k smrti, viděl před sebou bránu. Konečně! Zpomalil tempo. Přestal cokoliv vnímat. Obdivoval je, jak ježtě dokážou běžet a zadávat adresu. Slyšel O'Neilla rozkazovat, ať koukají s sebou pohnout. Nechápal ho. Proč? Vždyť už jsou u brány. Pohoda. Najedou to ale zjistil. Zaslechl za sebou výstřel. Podle toho, co mu Teal'c s Danielem vyprávěli, to bude tyčovka. Taky zaslech Samanthu, jak na něj křičí, ať se kouká schovat. Vyběhl tedy dopředu. Nohy se mu už pletly. Naudržřel rovnováhu a spadl.
"Pozor!" slyšel Sam. Podíval se na ní. Slušelo jí to, když v ruce držela P-90 a střílela kolem dokola. Náhle pochopil, proč to slovo "pozor". Za ním se hnal jaffa. Tyčovka. Výstřel. Bolest.
Ta strašná bolest a zápach spáleného masa. Vykřikl. Nemohl se pohnou. Po celém těle se rozléhalo nepříjemné mravenčení. Ucítil, že mu z koutku úst teče pramínek krve. Špatné znamení. Uviděl O'Neilla, jak míří na vojáka, který ho trefil. Viděl, jak se těžké brnění sune k zemi. Najednou ale zaslechl ticho. Bylo po bitvě. Kdyby se stačil uhnout, tak nemusel nic dělat. Tohle nebyla ta armáda jaffů, o které mluvili, ale pouze hlídka. Kdyby se stačil uhnout, nic by se mu nestalo. Viděl tým, jak k němu běží. I přes generálovu nesnášenlivost k němu, spatřil v jeho očích strach.

"Wille!" vzdychla Sam a položila mu na tvář ruku.
"Sam" zachraptil. "podceňoval jsem vaši statečnost. Podceňoval jsem celou misi Sam" řekl s obtížemi. Samanthě se po tváři valily slzy.
"Běžte. Ať se alespoň vy, dostanete domů."
"Ne Wille, půjdeš s námi, budeš v pořádku." vzdychla.
"Sam, ty víš nejlíp, že ne. " u rtů se mu zesílil pramínek krve.
Daniel položil Sam ruku na rameno. Je těhotná, neměla by být v takovéhle situaci.
"Carterová? Koukněte se" ukázal prstem.
"Jaffové." promlula si oči a pohlédla ještě jednou na Williamse.
"Jestli hned neodejdeme, tak už nikdy. Jsou jich stovky, nejspíš měli svého pána rádi" přidal se Teal'c.
"Zbystřili nás" promluvil zachmuřený Daniel, jakmile se ozval první výstřel.
"Jdeme!" Jack sebral ze země zbraň a začal útok oplácet.
Jednou rukou chytl Sam za rameno a odtáhl ji od Willa.
"Néé!" vykřikla Sam. Nedokázala opustit muže, který ještě žil a kterého měla tolik ráda. Jack se ji ale na nic neptal. Zatáhl ji před bránu a jako tenkrát ji tam nešikovně strčil. Sám se naposledy koukl na svět, na kterém dlouho přebýval. Když to začalo být hodně nebezpečné a výstřely kolem něj lítaly jako nějaký hmyz, sám vešel do brány. Věděl, že tohle si nikdy neodpustí......


TBC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joli Joli | E-mail | Web | 13. listopadu 2010 v 11:47 | Reagovat

wow, Will se obětoval!! Na jednu stranu sem ráda, že připustil, že se choval jak ptomec, když to všechno podceňoval a tak, ale na druhou stranu.. e mi ho líto. Super pokračování, je to napsaný fakt dobře, četla jsem to jedním dechem od začátku do konce :-) super :-)

2 Meredith Meredith | Web | 13. listopadu 2010 v 12:15 | Reagovat

Je to naprosto skvělý :) Moc se mi to líbí a ty to víš :P A honem pokráčko!!! xD Ale chudák Sam :( A doufám, že z Jacka brzo vyndají toho slizkýho hada!!!

3 Markéta Markéta | 13. listopadu 2010 v 12:38 | Reagovat

Páni, naprosto úžasný

4 Jasmína Jasmína | Web | 13. listopadu 2010 v 12:44 | Reagovat

No teda, to bych teda od Willa nečekala. Ale říkala jsem ti, že ho necháš umřít :-D Pokud ho teda ještě nevyléčej v sarkofágu :-D

5 Tess Marquez Tess Marquez | Web | 13. listopadu 2010 v 13:03 | Reagovat

ÁÁáá.. naprosto mi to vyrazilo dech.. úžasný pokračování.. děj dokonalý.. Moc se mi to líbí :) a jěště víc se těším na pokračování :))))

6 Apofísek Apofísek | Web | 14. listopadu 2010 v 13:12 | Reagovat

nakonec Will není tak špatný. úplně žasnu nad povídkou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama